+48 531 372 660

siłownia 

 

speed  

sauna

 
 
 
 
 

Newsletter

Bądz na bieżąco!

Padel

 
NARESZCIE JEST  PADEL W DĄBROWIE GÓRNICZEJ!
 
Dzięki wspólnej inicjatywie Speed Squash Clubu i firmy Padel Sport 15 czerwca 2016 r powstał pierwszy w zagłębiu, a drugi w regionie kort do gry w padla.
 
Padel (z angielskiego paddle) jest stosunkowo młodym sportem, uprawianym od lat osiemdziesiątych i jednym z najbardziej popularnych sportów w krajach hiszpańskojęzycznych.     
 
Jest dyscypliną sportu drużynowego, kombinacją tenisa i squosha. Łączy zalety obu tych dyscyplin nie powielając ich wad.                   Gra w padla odbywa się na korcie znanym z tenisa ziemnego, lecz o trwalszym, sztucznym podłożu, o wymiarach 20x10 m. Granicę kortu wyznacza ogrodzenie z metalowej siatki i/lub hartowanego szkła, przy czym ściany biorą udział w grze (na szczytach ścian można umieścić 2 reklamy o wymiarach 2x10 m każda). Na powierzchni klasycznego kortu do tenisa zmieszczą się dokładnie trzy korty do padla (brak wybiegów), co ma istotny wpływ na ekonomiczny aspekt padla. Punktacja jest identyczna jak w tenisie ziemnym.
 
Przyczyny popularności?  
Zasady gry są  zbliżone do zasad tenisa ziemnego z tym, że piłka może odbijać się od ścian ogrodzenia. Sama punktacja jest identyczna. Rakiety do PADLA są zupełnie inne, znacznie mniejsze,  jest to bowiem sport zdecydowanie mniej siłowy niż tenis. Gra o niskich wymaganiach sprzętowych i fizycznych dla osób od 4 lat wzwyż.
Jest reprezentowany przez Federacje i Związki Padlowskie m.in. w Argentynie, Meksyku, Brazylii i Hiszpanii; kraje, w których padel osiągnął wielki rozwój i niebagatelny sukces.
 
Pádel Pro Tour (PPT)  to najważniejszy turniej tej dyscypliny sportowej na świecie, nie zapominając o mistrzostwach świata.


Przyjdź i sam się przekonaj!